Helimadoe

Vynikající psychologický román Jaroslava Havlíčka (nejen) o dospívání, lásce a ztrátě.

 

Varianta
Skladem
Kód: 306/MP3
239 Kč
Kategorie: Audioknihy
Autor: Jaroslav Havlíček
Délka: 12:51 h
Interpret: Václav Knop
Žánr: Klasika, Společenská próza
Helimadoe
MP3
Stahujte audioknihy okamžitě - bez čekání!
Bezpečná platba kartou, nebo převodem.
Nejlevnější Audioknihy se slevou! O 20% levnější než u distributorů

Helimadoe je akronymická zkratka složená z počátečních slabik jmen pěti dcer venkovského lékaře Hanzelína – Heleny, Lidmily, Marie, Dory a Emy.

Do Starých Hradů se přestěhuje úřednická měšťanská rodina. Jejich třináctiletý syn Emil vážně onemocní a i přes nesouhlas jeho matky se mu stane ošetřujícím lékařem místní podivín Hanzelín. Ten má pět dcer, z nichž čtyři zaměstnává namáhavými pracemi doma i na poli. Emil se u nich začne zastavovat čím dál častěji a okusí nesnáze i slasti, o jakých se mu ani nesnilo…

Poslední dokončené dílo Jaroslava Havlíčka, nejvýznamnějšího českého představitele psychologické prózy, ve skvělém podání Václava Knopa.

 

Recenze posluchačů z webu Audiolibrix:

Kig: Tuto knihu jsem si koupila, protože si pamatuji, že byla součástí povinné četby a i přes to jsem ji nikdy nečetla. Petrolejové lampy a Neviditelný byly určitě lepší, ale i tady hodnotím plným počtem, protože celkový dojem z knihy mi tak napovídá. Z počátku velmi popisné a dalo by se říct nezáživné, ale i ten začátek měl svůj význam. Interpretace perfektní. Děkuji a doporučuji všem, kdo zanedbání tuto část vzdělání na základní škole.

 

Jitka  : Tento psychologický román se mi moc moc moc líbil ani jsem to nečekala. Od Jaroslava Havlíčka je to moje první kniha a určitě ne poslední. Napsáno krásným jazykem, byl to opravdu požitek. Autor je vynikající vypravěč. Troufám si říct, že pro co nejlepší zážitek z knihy je potřeba být vybaven správnou dávkou emoční inteligence. V románu jsou dokonale popsány pocity všech postav a postavy jsou velmi dobře vykresleny, až jsem je viděla před svýma očima jako živé. A můžu říct, že mi v románu nechybělo vůbec nic, je to příjemná emoční jízda. Je to opravdu literární skvost a vřele doporučuji. Interpretace v podání Václava Knopa byla skvělá.

 

Ukázka knihy na našem YouTube kanále:

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu