Neohodnoceno

Tygr pana Boška

První díl trilogie o humorných příhodách pana Boška, který si koupil Tygra – červený automobil úctyhodného stáří a velikosti.

Varianta
Skladem
Kód: 279/MP3
249 Kč
Kategorie: Audioknihy
Autor: Vítězslav Šmejc
Délka: 6:38
Interpret: Václav Knop
Žánr: Humor, děti a mládež
Tygr pana Boska 07
MP3
Doprava
asd
asd

První díl trilogie o humorných příhodách pana Boška, který si koupil Tygra – červený automobil úctyhodného stáří a velikosti. Od první vyjížďky a prvních pokusů o zkrocení Tygra, které dopadly velmi neslavně, neměla rodina Boškova klidnou chvilku. Vypravila se na tomto vozidle přes Moravu, Slovensko, až na Podkarpatskou Rus. Co všechno zažilo sedm nešťastníků, které veze Tygr ve svých útrobách Strojnický mistr pan Bošek, dělník Štorkánek, paní mistrová, Věra, Hanka, Milda, účedník Vašek a pes Pusina stávají se rázem hrdiny nejrozmanitějších dobrodružství.

Tygr pana Boška byla jedna z oblíbených knih režiséra Miloše Formana.

O autorovi:

Vítězslav Šmejc, 1905 – 1982

Učitel a spisovatel knih pro mládež se narodil v Železnici u Jičína. Do roku 1917 studoval na čáslavském gymnáziu, poté absolvoval učitelský ústav. Jako učitel působil na Ledečsku a Čáslavsku. Byl redaktorem Podoubraví. Napsal celou řadu knih pro mládež. Nejznámější je „tygrovská“ trilogie: Tygr pana Boška, Tygr jede k moři a Tygr za polárním kruhem.

Zpět do obchodu