Utrpení knížete Sternenhocha

Utrpení knížete Sternenhocha je fiktivním deníkem jednoho z předních velmožů říše německé na počátku minulého století, „jenž by se byl dozajista stal nástupcem Bismarckovým, kdyby Osud nebyl vrhl na jeho cestu mohutnou osobu Helgy-Démony“.

 

 

Varianta
Skladem
Kód: 171/MP3
199 Kč
Kategorie: Audioknihy
Autor: Ladislav Klíma
Délka: 7:41 h
Interpret: Václav Knop
Žánr: Společenská próza
utrpeni hrabete sternenhocha duze
MP3
Stahujte audioknihy okamžitě - bez čekání!
Bezpečná platba kartou, nebo převodem.
Nejlevnější Audioknihy se slevou! O 20% levnější než u distributorů

Hlavním hrdinou je zdegenerovaný a bohatý šlechtic Sternenhoch (označuje se za krásného, ale ve skutečnosti je malý, bezzubý, bezvlasý, šilhavý a bezmezně ošklivý, má však styky i s německým císařem), kterého na jakémsi plese zaujme mrtvolně bledá a rovněž ošklivá dívka Helga, kterou si přes obrovský odpor k ní (i varování budoucího tchána) bere za ženu. Helga však během těhotenství zkrásní, také její povaha se však výrazně mění. Stává se z ní nesnášenlivá zrůda, která svého manžela nenávidí.

Autor tohoto romaneta je filozof i básník. V jeho díle najdeme prvky hororu a fantasmagorických závěrů, v nichž se odvolává k nadpozemským silám.

Hlavní hrdina se nepochopitelně zamiluje do dívky, kterou v přívalu vášní sprovodí ze světa. Ovšem ta mu to nekompromisně oplatí. Svědomí podporované fantazií je zhoubné.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu