Pes baskervillský

Hrůzostrašné zvíře obchází místními bažinami a naplňuje kletbu. To zní jako případ pro Sherlocka Holmese!

Varianta
Skladem
Kód: 174/MP3
263 Kč
Kategorie: Audioknihy
Autor: Arthur Conan Doyle
Délka: 8:28 h
Interpret: Václav Knop
Žánr: Klasika, Detektivky
pes baskervillsky kanopa duze
MP3
Stahujte audioknihy okamžitě - bez čekání!
Bezpečná platba kartou, nebo převodem.
Nejlevnější Audioknihy se slevou! O 20% levnější než u distributorů

Nejznámější dílo, ve kterém figuruje Sherlock Holmes.

Hrůzostrašné zvíře obchází místními bažinami a naplňuje kletbu, která v minulosti padla na slavný baskervillský rod. Kdo za touto tragédií stojí, kdo spřádá plány, jak se zmocnit značného majetku? To pochopitelně odhalí nejlepší detektiv světa a jeho pomocník doktor Watson.


Recenze uživatelů z webu Audiolibrix

MarekPríbeh je klasikou, no aj keď som ho kedysi dávno čítal, detaily som si nepamätal. Je to komorná detektívka, kde je málo postáv, uzavreté prostredie. Jej silná stránka však tkvie v atmosfére, v jazyku a prednese. Práve tie drobné archaizmy, noblesné dialógy, gentlemanstvo a istá vznešenosť postáv tomu dodalo tú správnu iskru a atmosféru. Balzam na dušu v dnešnej uponáhľanej dobe plnej skratiek, instantnej zábavy a neochote venovať textom dlhší čas ako len pár minút.

 

Helena: Asi není žádný posluchač klasických detektivek, který by tento příběh neznal. Přesto mne toto nastudování v interpretaci pana Knopa (tedy téměř také klasického interpreta detektivek s Sherlockem Holmesem) opět mile překvapilo. Zejména proto, že se vrací k původnímu, nemodernizovanému textu, s občasným užíváním přechodníků a výjimečného popisu atmosféry, takže posluchač téměř vidí drsnou krajinu, blata i zámek před sebou nebo slyší výt psa Baskervillského...

Velkou poklonu má ode mne interpret za práci s hlasem, do kterého mistrně vkládá emoce i jím odlišuje jednotlivé postavy.

Jedinou chybu podle mne udělal vydavatel - velmi dlouhé jednotlivé kapitoly jsou velmi nepraktické a například při poslechu v autě, kde nemáte možnost se v rámci kapitoly např. o kousek vrátit, je toto (pro vydavatele zřejmě pohodlné) řešení chvilkami opravdu k vzteku. Možná by měl vydavatel trochu víc přemýšlet o tom, jak se audioknihy poslouchají a zamyslet se nad tím (např. velký knižní audioprůzkum by mu jistě napověděl). Proto v celkové hodnocení ubírám jednu hvězdičku této jinak vynikající audioknize.

 

Nika: Moc dobrý příběh, jeden z nejlepších se Sherlockem Holmesem, co jsem od Arthura Conana Doyla četla. Jsem zvyklá, že bývá mezi kapitolami hudba, většinou housle, ale tady není žádná a je to pro mě trochu nezvyk, samozřejmě to ničemu nevadí. Jako interpreta preferuji v audioknihách se Sherlockem Holmesem Václava Knopa a ani zde mě nezklamal, doufám, že bude číst i další a další.

 

Ukázka první kapitoly audioknihy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu